Kullanıcı Kılavuzu

Görev Tablosu Nasıl Kullanılır?

Programımızdaki bir çok önemli modül Görev Tablosu özelliği ile çalışıyor. Bu kılavuzda Görev Tablosu nasıl kullanılır öğreneceksiniz.

Görev Tablosu aşağıdaki gibi görünüyor, biz örnek olarak Gelişmiş Takipçi modülünü kullandık.

[1] Bir Hesap Seçiniz, [2] Parametreyi giriniz: Görev Tablosuna bir görev ekleyebilmek için öncelikle bir hesap ve parametre seçmelisiniz. Bu örnekte, hesabınız bir twitter hesabı olacak ve parametreniz takip etmek istediğiniz kişinin twitter kullanıcı adı olmalı.

(eğer bir twitter hesabı eklemediyseniz, Para Robotunun ana menüsünde, “Hesaplar” seçeneğine tıklayarak ekleyebilirsiniz)

Eğer görevi Görev Tablosuna eklediyseniz, Görev Tablosu menüsünü görebilmek için Tablo üzerinde sağ tıklayınız.


“Ready To Start” yani başlamaya hazır bekleyen tabloya eklenmiş görevleri başlatmanın iki farklı yolu var. Birincisi “Sadece Seçili Görevi Başlat”, ikincisi ise “Hazırda Bekleyen Görevleri Zamanlayıcı İle Başlat”.

[3] Sadece Seçili Görevi Başlat: sadece seçili görevi başlatmak istiyorsanız, bu seçeneği kullanabilirsiniz. Ve seçili göreviniz çalışıyorken, bu seçeneği tabloda hazır bekleyen diğer görevlere de uygulayabilirsiniz yani onları da manuel olarak sağ tıklayarak başlat diyerek başlatabilirsiniz, böylece birden çok göreviniz aynı anda çalışmış olur, buna multi-threaded task yani çoklu işleyen görev özelliği diyoruz.

[4] Hazırda Bekleyen Görevleri Zamanlayıcı İle Başlat: bu seçenek, tabloya eklemiş olduğunuz bütün görevleri sırasıyla teker teker ve tamamen otomatik olarak başlatacaktır. Bir sonraki görevi Zamanlayıcı [9] ‘da kurduğunuz dakika sonra başlatacaktır. Eğer zamanlayıcı ayarını 0 (sıfır) dakika yaparsanız, bot bir sonraki görevi başlatmak için beklemeyecek, yani şu anki göreviniz işini yapıyorken, bittiğinde, direk sonraki göreve geçecektir.


[5] Bu Modüldeki Bütün Görevleri Sonlandır: bu seçenek o tablodaki bütün görevlerini sonlandırıp, o an açılı olan pencereyi/modülü kapatacaktır. Ayrıca, Para Robotunda sınırsız pencere ve modül ile çalışabilirsiniz, aynı modülleri defalarca kere açarak, farklı pencerelerde çoklu işlem yaptırabilirsiniz.

[6] Bütün Hesapları Birden Görev Tablosuna Ekle: bütün twitter hesaplarınızı birden görev tablosuna ekler fakat [2]‘de seçmiş olduğunuz aynı parametreyi kullanır.

[7], [8] Görevleri Kaydet Veya Aç: O anki türden görevlerinizi kaydedip tekrardan Para Robotuna yükleyebilirsiniz.

[10] Rastgele Bekleme Özelliği: Örneğin bu örnekte olduğu gibi 1-10 saniye arası seçerseniz, bot x kişisinin takipçilerini takip ederken, 1 ve 10 arasında rastgele bir sayı seçip her seferinde her bir kişiyi takip etmeden o kadar mola verecektir, ve böylece insan taklidi yapmış olacaktır, hesabınızın güvenliği açısından alınmış güzel bir önlemdir.